Гостем рубрики #interview_aquafarm у серпні став шеф рекреаційного комплеку "Срібні лелеки" - Сергій Гура! Про улюблені інгридієнти Сергія, майстерність та локальні продукти читайте у нашому матеріалі.


1. Чому Ви вирішили свого часу стати кухарем?

Я ніколи не планував бути кухарем. Дивно звучить, але це саме так. Батьки — педагоги передрікали мені майбутнє учителя історії, або викладача в університеті) Але після закінчення загальноосвітньої школи, як це часто буває, коли тобі 17, я ще остаточно не визначився, яку професію хочу здобувати. Термін подачі документів наближався до кінця, тому щоб не змарнувати час, я вирішив податися в кулінарний технікум. Пройшов без черги, по конкурсу атестатів. Приймальна комісія радісно потирала ручки, а дехто напевно крутив потайки пальцем біля виска — абітурієнт з середнім балом 11,5 хоче стати кухарем) Технікум я не підвів і закінчив навчання з відзнакою, ставши на певний час місцевою легендою. Також дуже допомогла підтримка батька, який з розумінням віднісся до мого вибору, та всіляко мене підтримував.

2. Кожен шеф по-своєму художник, чи відчуваєте Вы зв'язок з творчістю?

Перш ніж творити потрібно дуже-дуже і ще раз дуже, багато,тяжко і щоденно працювати (я б сказав по іншому, але не буду-нецензурна лексика). От коли з тебе зійде сім кривавих потів, злізе декілька шкір, отоді і приходить той час, коли ти можеш величати себе художником. Тому я вважаю, що кухня — це, в першу чергу, тяжке щоденне ремесло, а потім вже, як вишенька на тортику - творчість. :)

3. Які інгредієнти Ви використовуєте найчастіше? Ви користуєтеся всією палітрою продуктів або схильні виключати з неї щось?

Дуже люблю місцеві продукти — сири, зелень, овочі, м'ясо. Ці продукти на 85% тутешні. Але авокадо та креветки на жаль у нас не ростуть і не водяться, а без них також не уявляю своєї роботи. :)Тому так, використовую майже всю палітру, окрім дуже дороговартісних продуктів, страву з якими важко буде запропонувати нашим гостям за адекватною ціною.

4. Які українські продукти стали відкриттям для Вас?

Цього року переосмислив для себе такі продукти як бузина, ревінь, дика морква, гриб-веселка.

5. Вільний час, що з'явився під час карантину, був для Вас корисним?

За період карантину я зрозумів, що дуже люблю свою роботу, якою б тяжкою та нервовою вона не була, та перекваліковуватися поки що не збираюся. Ну і таких довготривалих "канікул" у мене не було жодного разу за 14 років практики... Чим надзвичайно були задоволені дружина з донькою. :)Ознайомтесь із попереднім інтерв'ю з шефом Олексієм Повторейко
Ознайомтесь із наступним інтерв'ю з шефом Володимиром Ляшко