м. Васильків, вул. Київська, 97-А

Як вибрати якісну рибу?

З дитинства відомо кожному: риба - джерело найцінніших білків, мінералів, поліненасичених жирних кислот, вітамінів. При цьому вона є низькокалорійною, корисною і просто дуже смачною. Саме тому риба є джерелом здоров'я і довголіття.

Але треба звернути увагу, що риба є продуктом, який швидко псується. Тому свіжість продукту є одним із важливих критеріїв вибору.

При покупці охолодженої риби буквально подивіться своїй покупці в очі: вони повинні бути ясні, пружні, незамутнені, без крові, рогівка прозора. Тушка без пошкоджень, волога, слизька, після натискання відразу повертає форму. Черевце біле - не роздуте. Ну і нарешті, скористаємося індикатором свіжості, відомим ще нашим бабусям: Зябра - рожеві, без плям, синців, нальоту. До неприпустимих дефектів охолодженої риби відносять: в'ялість тканин, відставання м'яса від кісток і гнильний запах.

Жива риба.

Будьте уважні: просіть продавців надати вам сертифікат, цікавтеся місцем розведення. Вода в акваріумі зі здоровою рибою чиста, а сама риба - активна.

Охолоджена риба.

Риба, що має в товщі м'язів температуру від -1 до 5°С, називається охолодженою. При такій температурі процес псування риби сповільнюється, але не припиняється, оскільки діяльність ферментів і мікроорганізмів продовжується. Найголовніше тут - умови зберігання. Запах рибки повинен бути свіжим, ніяких сторонніх або неприємних домішок бути не повинно. М'якоть при натисканні повинна відновлюватися.

Копчена.

Копчення риби – це процес консервування риби за допомогою диму і гарячого повітря. Для того щоб продукт був якісним, потрібно використовувати щеп натурального дерева і някого «ридкого диму».

При тлінні щепу виділяються ароматичні леткі речовини, вони просочують рибу, надаючи приємний характерний смак і запах. Розрізняють холодне і гаряче копчення.

При гарячому - риба розм'якшується, термін зберігання не високий: продукцію краще відразу спожити в їжу.

Холодне копчення дає продукт більш стійкий до зберігання. Рибу якісного копчення можна визначити органолептично: вона має суху поверхню, золотисто-жовту на вигляд, м'якоть щільної консистенції, на запах віддає приємним димком. Зберігати копчену рибу потрібно в прохолодному місці.

Копчення на щепі натурального дерева відрізняється від обробки риби «рідким димом», і на відміну від останнього шкідливого методу, є корисним для здоровья.

Цікавтеся сертифікатами у продавця.