м. Васильків, вул. Київська, 97-А

Швидке приготування, без термічної обробки, корисні вітаміни - ось за що ми любимо салати! Салати є найбільш популярною і улюбленою стравою. Звідки ж вони прийшли до нас? Давайте дізнаємося про це детальніше.



1. Слово «салат» походить від латинського слова «salata» - солоне.

2. Для сучасної людини салат - це страва, що складається з дрібно порізаних овочів та зелені, а також з м'яса, риби, грибів, яєць, фруктів... Сучасна господиня, записуючи рецепти салатів із рибою, навіть не уявляє, що колись слово «салат» означало тільки холодну рослинну страву з трав і зеленого листя, які до минулого століття називали салатними рослинами.


3. Салати прийшли в міжнародну кухню з Стародавнього Риму.

4. Салати відомі вже більше 2 500 000 років.

5. Перші салати складалися з цибулі, петрушки та ендивія (цикорію салатного з кучерявим і вузьким листям). Їх приправляли сіллю, перцем та медом.



6. З Апенінського півострова салат потрапив до Франції. Салат вважали вишуканою стравою і подавали його до печені. Загалом, Франція зі своїм високим рівнем кулінарного мистецтва, хорошим кліматом, який сприяє рясній рослинності, стала другою батьківщиною салату.

7. Французи стали включати в салат новий компонент - латук, рослина, що має нейтральний смак та складається тільки з листя. Цю рослину згодом і стали називати салатом, так само як і приготовану з неї страву.

8. Пізніше в салат стали включати кульбабу, лободу та інші трави. З 18 століття в салат увійшов такий важливий і улюблений усіма компонент, як капуста. А потім і перець, селера, огірки, артишоки, спаржа, а також усі рослини зеленого кольору.


9. У кінці 18 - початку 19 століття в салат стали додавати рослини і коренеплоди іншого (не зеленого) кольору. У цей період з'явилися салатна заправка, соус і майонез.

10. Коренеплоди стали вводити в салат вареними - так з'явився вінегрет. Ще пізніше до складу салату стали вводити квашені та солоні овочі. У Росії і в Німеччині стали вводити в салати оселедець і гриби.

Салати - ось що потрібно нашим організмам як літом, так і взимку.
Прислухайтеся до цього нагадування від AQUAFARM - і приємного апетиту!