м. Васильків, вул. Київська, 97-А

Батьки йдуть на різні хитрощі, щоб тільки змусити малюка з'їсти рибну страву. Адже вживання риби благотворно позначається на загальному стані організму, покращує розумові здібності, позитивно впливає на розвиток мови, зорові здібності.

Дослідники стверджують, що діти, які їдять рибу не рідше одного разу на тиждень, краще сплять, а рівень їх інтелекту в середньому вищий, ніж у дітей, у раціоні яких відсутня риба. Такого висновку дійшли вчені Пенсільванії.

Вживання риби насичує організм білками і амінокислотами, які не синтезуються в організмі. Також в рибі є цінні мікроелементи: залізо, цинк і селен. Тому так важливо, щоб в меню малюка риба була хоча б один раз в тиждень.

Найважливішим є те, що риба є цінним джерелом поліненасичених жирних кислот омега-3, необхідних для роботи нервової системи, серця і судин. Користь омега-3 жирних кислот для дитячого організму була доведена й раніше, проте тільки останні дослідження показали взаємозв’язок між її споживанням, якістю сну й розумовими здібностями дітей.

У дослідженні взяла участь 541 дитина у віці 9-11 років. Діти пройшли анкетування, вказавши, як часто вживали рибні продукти минулого місяця.

Вони також взяли участь у тесті IQ, званого "шкалою інтелекту Векслера для дітей", в якому оцінюється вербальні і невербальні навички. Якість сну (його тривалість і безперервність) оцінювалася на основі відповідей батьків. Фахівці враховували рівень освіти батьків, їхній сімейний стан, професію і кількість синів і дочок в сім'ї.

Ті діти, котрі їли рибу щотижня, набрали на 4,8 бала більше, ніж інші учасники дослідження. Вони в меншому ступені страждали від порушень сну.

Рекомендації для батьків

Користь вживання риби для здоров’я дитячого організму безперечна, і батькам потрібно засвоїти це якомога раніше. Необхідно ввести рибу в раціон дитини з раннього віку: у 10 місяців уже можна давати дитині дрібнонарізану рибу без кісток, а з двох років уже можна регулярно готувати їй страви з риби.

Чим раніше в раціоні дитини з’явиться риба, тим імовірніше, що вона їй сподобається. Поступово можна підвищувати її споживання. Так дитина поліпшить якість сну й розумову активність. Якщо в дитини проблеми зі сном, набагато ефективніше переглянути її раціон, ніж змушувати лягати спати за розпорядком проти її волі. Додатково до цього ви зможете відчути безліч інших переваг від вживання риби

#AQUAFARM_діти

Стаття фахівців в повному обсязі опублікована в журналі Scientific Reports: https://www.nature.com/articles/s41598-017-17520-w