У харчуванні особливу роль відіграє грамотний відбір продуктів за складовими їх компонентів - у першу чергу, по БЖУ (білки-жири-вуглеводи).

І ось риба, якою багато хто нехтує і вважає малоцікавим продуктом… насправді є надзвичайно корисною, особливо для тих людей, які займаються спортом.

Що робить рибу виключно корисною?

1. Високий вміст білка:
Як ми знаємо, білок важливий для росту м'язів. При його нестачі організму буде не вистачати будівельного матеріалу для створення м'язів. Тому кількість білка в раціоні для всіх, хто хоче наростити м'язи має становити близько 2 г на кожен кілограм власної ваги, і приблизно 25-30% щоденного раціону по калорійності. Білок риби має якісний амінокислотний склад, при відносно невеликій калорійністі продукту. Наприклад у мармурового сома усього 121 кКал на 100 г: білків - 16,8 г, жирів - 6,5 г. А у тилапії - взагалі низька калорійність - 96 кКал, причому склад не менш якісний: білків - 20,1 г, а жирів - взагалі 1.7 г на 100г.

2. Ідеальний жировий склад:

Риба буває жирна і нежирна. Звичайно, жирна - набагато калорійніша. Тому тим, хто стурбований зайвою вагою - краще обирати нежирні породи риб. Парадоксально, але риб'ячий жир не тільки не сприяє набору жирової маси, але і навпаки, активізує жировий обмін і призводить до зменшення товщини жирового прошарку. Тому всім, хто намагається набрати м'язову масу, можна без усяких обмежень поїдати жирну рибу.

3. Мінеральні речовини:

Для повноцінного функціонування організму, при підвищених навантаженнях, необхідні також різні мікро- і макроелементи. Особливо - наявність цинку у раціоні (є у рибі), який необхідний для вироблення тестостерону. Цей гормон відіграє важливу роль в процесах росту м'язів.

4. Легке засвоєння:

Риба набагато легше і простіше перетравлюється, ніж м'ясні та молочні продукти - частково через особливу структуру м'язових тканин, менш щільних і які містять більш прості білки (актин, міозин, міоген, глобулін).